דיני מקרקעין מסדירים את הזכויות השונות המוקנות לאנשים בנדל"ן, כלומר בחלקות קרקע, על כל הבנוי והנטוע עליהן, ובכלל זה מגרשים, בתים צמודי קרקע, דירות מגורים בבתים משותפים, משרדים, חנויות, מבנים תעשייתיים, שטחים חקלאיים, השכרת דירות וכיוב'. קיימות מספר זכויות במקרקעין, שהעיקריות בהן הנן בעלות, חכירה, שכירות ורשות. זכויות אלה ניתנות להעברה בתנאים מסוימים. עסקאות במקרקעין, כלומר הקניה של זכויות במקרקעין, הן עסקאות מורכבות המצריכות ליווי צמוד של אנשי מקצוע, כגון עורך דין נדל"ן או מקרקעין מנוסה על מנת להבטיח את השמירה על זכויות המוכר והקונה, הן מבחינה משפטית, הן מבחינת מיסוי והן מבחינה פיננסית כאשר מדובר בעסקאות הכרוכות בקבלת הלוואה בנקאית המובטחת במשכנתא. קיימת חשיבות עליונה להתייעצות מוקדמת עם עורך דין הבקיא בדיני מקרקעין, עוד לפני ביצוע העסקה, לפני החתימה על זכרון דברים או מסמך אחר כלשהו, כלומר כבר בתחילתו של המשא ומתן לקראת ביצוע העסקה.

הפורום עוסק בהיבטים שונים של תביעות משפטיות הנוגעות למקרקעין ובכלל זה תביעות פינוי, ליקויי בניה, פירוק שיתוף במקרקעין, תביעות בגין הפקעה, השגות מס שבח ועוד.

* כל המידע המועבר במדור אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.

עו"ד דיאנה רוזנבוים

המשרד מייצג לקוחות בעסקאות מקרקעיןו נד"לן מגוונות. כמו כן מעניק המשרד ליווי משפטי לעסקים וחברות.

אבי שאל/ה:
16/11/2014 ב 11:46

מע"מ 0

היי, רציתי לברר לגבי רכישת דירה. האם נכון שכגרוש, אוכל לרכוש דירה ראשונה, עם הטבת מע"מ 0, למרות שהייתה ברשותי דירה משותפת כאשר הייתי נשוי? תודה.

דניאל שאל/ה:
2/11/2014 ב 22:00

עמלת תיווך

שלום רב, אני מתווך ומכרתי דירה חדשה מקבלן ללקוח. הוא חתום על טופס עמלת תיווך שחתום: "2% מהסכום הכולל של העסקה ובתוספת מע"מ כחוק". אי לכך, האם לא מגיע לי 2% ממחיר הקניה המלא של הדירה החדשה אותה שילם הלקוח לקבלן (המחיר כולל המע"מ) + מע"מ? שכן אחרת, המחיר ישקף מחיר מכירת דירת יד שניה במחיר נמוך בכ-20% ממחירה של זו החדשה. כמו גם שהקונה חתום על "הסכום הכולל של העסקה"...... בתודה ובכבוד, דניאל

יעקב שאל/ה:
30/10/2014 ב 02:21

הסכם

בא אדם וביקש לשכור דירה וליתן לי שיקים עבור קרוב משפחה אבל ביקש שנעש 2 חוזים כי לקרוב מגיעה הנחה בעיריה . האם זה חוקי? מה הסכנות שיכולות

לנבוע ממצב כזה.

יואל שאל/ה:
28/10/2014 ב 23:39

שוכר שלא מתפנה..

בס"ד שלום! לחמותי ישנה דירה שבשנים האחרונות הייתה מושכרת לאדם בעייתי. משרד השיכון היה משלם עליו סכום זעום וזו הייתה השכירות ששילם בלבד. לאחרונה (כשנה) משרד השיכון ביטל את זכאותו והוא אינו משלם כלל אך גם לא יוצא מהדירה. מכיוון שמדובר באדם בעייתי ניסינו לדבר עימו והוא אמר שיצא וכו'.. העניין נמרח זמן רב מידי וחמותי לא עשתה עם כך דבר. לפני כחודשיים הוא נכנס לבית הסוהר, על תקיפה כלשהיא או משהו בסגנון.. חפציו נשארו בדירה . חברה/ ידידה שלואמורה להגיע לקחת את חפציו. יש לי 3 שאלות בבקשה: 1) האם תיעוד וידאו ,ע"י צלם מקצועי ונייטרלי, שהיא לוקחת את חפציו יספיק לנו למקרה שירצה לתבוע אותנו על כך שנגענו בחפציו או תביעה על זכות בדירה? (לא הוא אישית לוקח את חפציו כי הוא בבית הסוהר..) (היא לא רוצה לחתם על מסמך כלשהוא..) 2) האם בכלל אנו צריכים לחשוש מדבר כזה? הרי הוא אינו בעל הדירה, החוזה שלו נגמר מזמן, והוא נשאר שם בכוח. האם מותר לנו ע"פ חוק להוציא את חפציו / שהיא תיקח אותם עבורו, ולו לא תהיה שום אפשרות לתבוע על כך דבר? (לא על שנגענו בחפציו ולא על כך שהוא שוכר את הדירה שהריאין לו חוזה בתוקף) 3) האם מותר לנו , להזמין בעל מקצוע שיחליף צילינדר בדירה ופשוט להחזיר אותה לבעלותנו? (אין מי שגר בדירה כרגע ואין צורך בעימות כלשהוא..) האם יש לו איזושהיא עילה לתביעה על הדירה או על שמנענו ממנו כניסה לחפציו וכו'? (מכוח חוק להגנת הדייר או דבר דומה..) אודה לכם מאוד על תשובה בקרוב מכיוון שאותה חבירה שלו אמורה להגיע בזמן הקרוב ממש לקחת את חפציו ואולי כדאי לנו לא לאפשר לה כלל להכנס עד שתסכים למה שנרצה – מה שיכסה אותנו משפטית (כרגע המפתח לא ברשותו כך שיש לנו כח עליהם..) תודה רבה!!

ענבר שאל/ה:
22/10/2014 ב 12:59

צו ירושה לסיום רישום דירה

רכשתי דירה לפני יותר מ10 שנים מאישה מבוגרת דרך בנה וייפוי כח במהלך השנים האישה נפטרה אך עדיין לא הושלם הרישום של הדירה. כאשר הלכתי לבית המשפט בכדי להשלים  את הרישום הם דרשו ממני צו ירושה . הבן הוא היורש הרגיל שלה והוא לא כל כך בסדר  ואינו מוכן להוציא צו ירושה

אני רוצה לשאול אם ניתן לחייבו להוציא את הצו או האם יש דרך שאוכל להוציא את הצו בעצמי או מישהו אחר כל דרך להשלים את הרישום

תודה.

עדנה שאל/ה:
8/10/2014 ב 23:27

לקויי בנייה

קניתי דירה יד שנייה בחיפה.בית שבוצעה בו הרחבה לפני כ- 17 שנה.אני מתגוררת בה 14 חודש.לפני כחצי שנה החלו להיחשף ולבקוע סדקים שבהדרגה הלכו והעמיקו במספר מקומות [ בעיקר בתפר ] מהנדס בניין שהגיע משער כי יש בעייה ביסודות [שקיעה].חשוב לציין כי סדקים אלה כנראה תוקנו וטושטשו ע"י המוכרים ולא ניתן היה לגלותם.

מה עלי לעשות ? האם יש טעם בהשקעת כספים בהכנת דוחות "בדק בית" לשם תביעה כלפי המוכרים?

ולדימיר לוריא שאל/ה:
5/10/2014 ב 14:51

שליחויות משפטיות

שלום, ברצוני לדעת האם עורכי דין משתמשים עדיין בשליחויות משפטיות או שמערכת נט משפט "חיסלה" סוג זה של שליחויות תודה מראש ישמח לתשובה

ניר שאל/ה:
14/9/2014 ב 15:16

ברצוני לרכוש בית על קרקע ללא פרצלציה - מה הסיכון?

שלום, אני מעוניין לקנות בית על הקרקע באחת הערים בצפון. מסתבר שאותו בית נמצא על שטח ענק שלא עבר פרצלציה, ומחולק ל-6 בתים. המוכר טוען שיש הסכם שותפות בין כל 6 הדיירים על חלוקה בשטח. לטענת המוכר אין בעיה לרכוש בית על הקרקע הזאת, משום שיש הסכם שוטפות בין הדיירים בשטח. אני מצידי, חושש משום שאין פרצלציה. שאלותי: 1.) מה ההיתרון בפרצלציה? 2.) מה הסיכון ברכישת בית שנמצא על שטח ללא פרצלציה? 3.) מה המשמעות של הסכם שותפות? 4.) תיאורטית, האם זה אפשרי שאחד הדיירים ימכור את ביתו לדייר חדש, ואותו דייר לא ירצה לחתום על הסכם שותפות, שהוא יום אחד יחליט שמגיע לו יותר שטח. כלומר, אם נניח שיש גדר שמפרידה בין הגינה שלי לשלו, האם יש באפשרותו (מבחינה חוקית) יום אחד להזיז את הגבול של הגדר שלו יותר לתוך השטח שלי? כלומר האם משפטית אני יוכל לטעון נגדו? אשמח לקבל תשובות מדוייקות לשאלתי. תודה!

אלישבע שאל/ה:
7/9/2014 ב 21:01

בקשה להסכמה לאור הסתיגויות

שלום רב, בבנין שלנו (6 דירות) מתכננים מחצית מהדיירים בעזרת ארכיטקט ששכרו לבנות ממ"דים וביקשו מאיתנו לחתום על טופס הסכמה ולהצטרף. לי יש 3הסתייגויות : 1. הממ"דים בצד שלי יבנו על קרקע השייכת לבית השכן (בדקתי בעירייה) למרות שהשכנים לא הזיזו את הגדר בהתאם. 2. הממ"דים בצד השני יסתירו לנו את האוויר והאור. 3. יש לי חשש שהשכן מתחתי שאינו מעוניין בממ"ד יתנגד לבניית הממ"ד שלי. השכן שיזם אינו מקבל את טיעוני. האם עלי לחתום עכשיו על טופס ההסכמה ולברר את טיעוני בהמשך, או, עלי להמתין שהם יגישו את הבקשה (בהנחה שיהיה להם רוב) ורק במסגרת הגשת הבקשה (גרמושקה) כאשר כנראה ? אוזמן לוועדה, לבקש לברר את אותן סוגיות ורק אז להצטרף לבניה. בתודה מראש אלישבע

ענת שאל/ה:
7/9/2014 ב 19:31

נזילה

אנחנו נמצאים במשפט אצל המפקחת על המקרקעין עם שכן שדירתו ומרפסתו נמצאים מעלינו ומעל השכנים לייד. ישנן נזילות מכל המרפסת הסובבת, חלקן נזילות של ממש וחלקן לחות שגורמת לנזילת טיח. לאחר שמומחה מטעם המפקחת קבע כי יש לאטום את כל המרפסת ההקפית ביריעות ביטומניות על-פי התקן, מינתה המפקחת מפקח (מחברה אחרת לבקשת השכן) שיפקח על עבודות האיטום. לגבי הצדדים המערבי והדרומי החלו העבודות אבל לאחר אטימת המרפסת המרכזית -פסקו. הוא התעקש שלמרות חוות דעת המומחה תעשה בדיקת הצפה בצד הצפוני והמזרחי. הסכמנו בלית ברירה והבדיקה הראתה שיש לחות. המפקח קבע שיש לאטום איטום מלא גם צדדים אלה. הוא גם קבע זמן של חודש (שממנו נותרו כשבועיים) והשכן בשלו - לא עושה כלום. הוא גם אמר למקפח על העבודות שאת הצדדים המזרחי והצפוני הוא לא מתכונן לאטום כי יש שם רק לחות קלה. פנינו אל המפקחת על המקרקעין כדי שתיתן צו חד משמעי. אנו פוחדים שהגשמים יקדימו (כרגע הצד המערבי חשוף כולו) והעבודות לא יעשו לפני תחילתם. מה אפשר לעשות אם המפקחת ממשיכה להתמהמה (רק לסבר את האוזן - חוות דעת המומחה ניתנה לפני כשנה!!!)?

נלי שאל/ה:
1/9/2014 ב 12:51

העברת זכויות בין הקרובי משפחה

שלום. יש לי שאלות לגבי המסמכים . אשמח על התשובה המהירה. תודה מראש, נלי

אליאב שאל/ה:
30/8/2014 ב 20:36

מחסן

שלום רב, לאחרונה רכשתי דירה בבניין משותף. לדירה 2 חניות צמודות. תוך כדי המו"מ עם המוכר, התברר כי המוכר (שמו י.פ) מחזיק בזכות שימוש בלעדית במחסן, אשר בהתאם לרישום בטאבו שייך לדירה אחרת בבניין. זכות השימוש הבלעדית נובעת מהסכם מכר של אותה הדירה בבניין שהיתה שייכת לאחיו של המוכר (ושמו של האח מ.פ) אשר מכר לי את הדירה. לפי החוזה שלהם, נמכרה הדירה לרבות ההצמדות שלה, אולם ללא המחסן. זכות השימוש במחסן העברה לשימוש הדירה שאני רכשתי (שהיתה בזמנו בבעלות י.פ), וצויין כי האח (המוכר שלי) והשכן (זה שהמחסן רשום כהצמדה על שמו) יבצעו מהלך להעברת הבעלות על המחסן מדירתו של השכן לדירה של י.פ. בחוזה המכר שנערך ביני לבין י.פ, המחא לי המוכר את זכות השימוש במחסן, ובעת מסירת הנכס מסר לי גם את המחסן. יש לציין כי מאז 2010, עת עריכת חוזה המכר בין מ.פ לשכן, המחסן היה בשימוש בלעדי של דירתו של י.פ, ולשכן לא היה כל טענה לגבי זאת. לאחרונה, עקב סכסוך משפחתי בין י.פ ל-מ.פ, פנה אליי מ.פ וביקש להבהיר כי מחצית המחסן שלו וביקש למכור אותו או לעשות בו שימוש לטובתו. הוא טוען כי בעת רכישת הדירות מן הקבלן, רכשו הוא ואחיו את המחסן במשותף אולם הוא נרשם על שמו של מ.פ כי לא ניתן היה לרשום חזקה משותפת. לסיכום כל ההקדמה הארוכה: שכן - שיש לו רישום בטאבו על ההצמדה, אולם כבול בחוזה משפטי מול מ.פ (זה שמכר לו את הדירה) שזכויות השימוש עוברות ל-י.פ (האח של המוכר). מ.פ - שטוען כי המחסן שלו, כי בפועל לא מכר אותו לשכן אלא העביר את זכויות השימוש לאחיו וציין בחוזה שיעשו פעולות להעברת הרישום על שם אחיו. אני - שבמסגרת החוזה שערכתי מול האח י.פ קיבלתי את זכויות השימוש. שאלתי- למי חזקת המחסן? האם לאור החוזה אני יכול לרשום הערת הזהרה בטאבו? בתודה מראש אליאב

שרון שאל/ה:
27/8/2014 ב 12:57

תרגום משפטי לחוזה רכישת קרקע

שלום, אני נמצאת בתהליכי רכישת קרקע בברצלונה. וברצוני לבדוק האם יש צורך בחתימה על החוזה המקורי בספרדית או שצריך לפנות למתרגם לתרגום לעברית?

אילנה כהן שאל/ה:
24/8/2014 ב 12:39

צו מניעת בנייה

שלום, קבלנן היתר לתוספת מרפסות בבניין מוועדת בניין ערים. במקביל, הגיע אלינו זימון מדיירים שמתנגדים לבנייה שלנו להוציא נגדנו צו מניעה קבוע שנקבע לעוד כחודשיים, כיוון שאנו לא עומדים ברוב הנדרש. האם ניתן להתחיל בבניה בכל זאת בהסתמך על כך שיש לנו את היתר הבנייה?

תום שאל/ה:
19/8/2014 ב 09:40

עמוד בזק בשטח פרטי

שלום, בעת רכישת הבית הפרטי בו אנו גרים החל משנת 90, מוצב עמוד בזק בחצרנו. במהלך השנים בזק היו אצלנו בבית לתיקונים, וכאשר ביצעו נזק לגינה שילמו בעבור הנזק. אנו מעוניין שהעמוד יוסר מהגינה (או יוסדר תשלום בגין השכרת השטח הפרטי). בזק, בעת פנייתנו אליהם, הגיבו לנו שעבר זמן רב מאז שהוצב, ולפי חוק בזק אין הם חייבים להוזיז את העמוד, ואם אנחנו רוצים מדובר בתשלום, ורק אם מדובר על תוכנית שאושרה ע"י העירייה. מהם הזכויות שלנו בזה? האם יש באפשרותנו להתקדם בנושא? תודה מראש, תום.

לאה שאל/ה:
16/8/2014 ב 16:40

פתיחת מחסן דירה

שלום, רצינו להתייעץ בנושא פתיחת מחסן לא חוקי בבניין. לפני כשנה פתחנו מחסן שהיה בנוי אצלנו בבניין, בקומת החניה ועד היום אנחנו משתמשים בו ולא משלמים עליו ארנונה. כעת הודיעו לנו מהעיירה שצריכים להגיע ולמדוד מחדש את שטח הדירה. במהלך המדידה אנחנו מניחים שהחניה גם תימדד ונשאל האם ברשותינו יש מחסן. כיוון שלא קנינו את המחסן מהקבלן באופן חוקי ולא שלמנו עליו ארנונה עד כה אנחנו לא בטוחים מה לעשות בנידון. אנחנו מוכנים לקנות את המחסן ואף לשלם קנס אבל כרגע נראה שזה לא אפשרי מבחינת הקבלן למכור לנו את המחסן. מה כדאי לעשות במקרה זה? תודה!

ברנרד שוורץ שאל/ה:
13/8/2014 ב 15:34

התנגדות לתכנית בנייה

האם בעת הגשת התנגדות לתכנית בנייה (תוספת בנייה לדירה קיימת בבניין משותף ועל חשבון השטח המשותף לכל השכנים), הוכחת הבעלות שנדרשת על ידי הוועדה, על הנכס שבגינו מוגשת ההתנגדות חייבת להיות על ידי רישום בלשכת רישום המקרקעין (=טאבו), או שקיומה של צוואה שמעבירה את הדירה מאביו המנוח של המנתגד, שאושרה על ידי שופטת בית דין לענייני משפחה בצו קיום, מספיק. נ.ב. ההודעה נשלחת בשם קרוב משפחה קשיש שאינו מיומן בשימוש באינטרנט.

אירנה שאל/ה:
6/8/2014 ב 18:36

סטיה במידות קיר במטבח

שלום, אני רוצה לשאול שאלה ומצפה לתשובה. קניתי דירה בבניין משותף וקיבלתי תכניות של הדירה ממהנדס של הקבלן ששלח אותי לבחור מטבח. שדרגתי מטבח לפי מידות של התוכניות שנתנו לי. שילמתי על המטבח את הכסף כולל זיכוי (מה שנותנת החברה) ואחרי ארבעה חודשים שהשלט של הבניין מוכן אני מגלה שמידות של הקירות לא תואמות לתוכנית. על הקיר שהיה אמור להיות לפי התוכנית מטר וחמישה בפועל יש שמונים וחמש סנטימטר. ודווקא על הקיר הזה לפי תוכנית המטבח יש לי קולט אדים של 90 סנטימטר. השאלה שלי היא האם מותר לקבלן לעשות סטיה של 20 סנטימטר? ומה אני יכולה לעשות בנידון. הקבלן לא רוצה לדבר איתי על זה ומתחמק מהשאלה. מחכה לתשובתך, תודה אירנה.

אורי שאל/ה:
1/8/2014 ב 17:00

בניית ממ"דים בבית משותף

שלום, בבניין בו אני גר ישנם 8 דיירים. כל הדיירים מסכימים לבניית הממ"דים (לא כחלק מתמ"א אלא באופן פרטי) פרט לדייר אחד בקומת הקרקע. יש לציין כי לפי התכנון של החברה המבצעת, השטח עליו ייבנה הממ"דים הינו כחלק משטח הגינה של דייר זה המוגדר שלו בטאבו. האם ישנה אפשרות להכריח את הדייר לבנות את המד"דים למרות שמדובר בשטח הגינה שלו? בתודה רבה, אורי.

אילן שאל/ה:
22/7/2014 ב 16:34

בניית שירותים בממד לאחר איכלוס

שלום רב לפני כחודשיים סיימתי בניית ממד בביתי , עברתי ביקורת הוועדה וקיבלתי החזר הפקדון. כחודשיים לאחר החזר הפקדון בניתי שירותים בממד , לאחר הלשנת שכן קיבלתי מכתב מהוועדה שבכך עברתי על חוק התכנון והבניה, היתכן? שהרי בנייה בתוך הדירה אינה נדרשת היתר כלשהו.

תמי שאל/ה:
22/7/2014 ב 09:08

שאלה על 'נכס קפוא"

בוקר טוב לעורכי הדין, ברצוני לשאול מהו "נכס קפוא" ?? תודה מתמי.

תומר שאל/ה:
11/7/2014 ב 15:46

אופציה הארכת חוזה שכירות

שלום כיום אני שוכר דירה חתמנו על חוזה מתאריך 1/1/14 עד 1/1/15 , במהלך השכירות בעל הדירה מכר את הדירה (חשוב לציין שידעתי מראש על כוונת מכירת הדירה) בעל הדירה החדש אמר לנו שבתום תקופת השכירות הוא מעוניין להיכנס לדירה , בתגובה אמרתי לו שלפי החוזה שכירות יש לנו אופציה להאריך את תקופת השכירות להלן 2 הסעיפים מהחוזה שעוסקים בעניין. 1. "העברת החוזה ע"י המשכירה - המשכיר רשאי למכור את זכויותיו במושכר לאחר וכן להעביר את החוזה,כולו או מקצתו, לכל מי שימצא לנכון ומבלי שיזדקק להסכמת השוכר להעברה, ובלבד שהעברה כזו לא תפגע בזכיות השוכר עפ"י חוזה זה , המשכיר יודיע לשוכר על העברת הזכויות." 2. "אופציה- אם במשך תקופת השכירות השוכר יעמוד בכל חיוביו כלפי המשכיר, תהיה לשוכר האופציה להאריך את תקופת השכירות ב- 12 חודשים נוספים (עד ליום 1/1/16) וזאת ע"י משלוח הודעה בכתב למשכירה לפחות 60 יום לפני תום תקופת השכירות, להודעה יצורפו 12 שיקים שמועדי פרעונם יהיו כמועדי תשלום השכירות עפ"י חוזה זה כל תני השכירות שלפי חוזה זה (למעט סעיף זה) יחולו גם בתקופת האופציה." רציתי לשאול האם אני יכול להאריך את השכירות גם ללא רשות בעל הדירה החדש ? לדעתי כל רעיון האופציה הוא אם השוכר(אני) רוצה להאריך את השכירות אני יכול גם אם הבעל דירה לא רוצה , כי אם לא מה כל עניין האופציה הזה בכלל ? תודה רבה

אור שאל/ה:
29/6/2014 ב 15:48

רישום דירה

שלום רב,

ברצוני לרכוש דירה שהקבלן עדין בהליך רישום (מספר שנים)במינהל וטרם נרשמו הדיירים הרוכשים. הדירה המוצעת למכירה נרכשה מהדייר הקודם ונרשמה אצל משרדו של הקבלן כבעלת הדירה. מוכרת הדירה ממנה ברצוני לרכוש שהדירה רשומה על שמה ולא תהייה בעיה. האם סוג זה של רישום הוא חוקי ומה עלי לעשות.

תודה על תשובתך,

אור

יואב שאל/ה:
18/6/2014 ב 12:56

רכישת מחסן

אני מעוניין לרכוש בבניין סמוך מחסן מדייר שמכר בעבר את דירתו (בחוזה שלו רשום בפירוש "ללא המחסן") והשאיר בבעלותו את המחסן. המחסן אינו רשום בטאבו. כיום הוא מעוניין למכור אותו. לדייר בבניין סמוך יש מחסן שאינו רשום בטאבו. הדייר מכר את דירתו לפני מס' שנים ללא המחסן (דבר שנרשם בפירוש בחוזה). כעת הוא מעוניין למכור את המחסן. אני, שגר בבניין אחר רוצה לקנות אותו. האם עלי לציין דברים מיוחדים בחוזה שנעשה בינינו. האם זה חוקי ומותר? האם יש צורך במיסים כלשהם? האם הדיירים באותו בניין + הוועד צריכים לדעת? במידה והתשובה שלילית, האם אוכל לשכור את המחסן ללא כל בעיה? תודה לתשובה, יואב

דיאנה רוזנבוים, עו,ד ונוטריון
23/6/2014 ב 09:54

שלום יואב

גם אם המחסן היה רשום בטאבו, הרי מאחר ואתה לא מתגורר באותו בניין לא תוכל לרכוש את המחסן. מדוע אינו רשום בטאבו? האם מדובר במחסן שנבנה ללא היתר?

אם הוא בנוי בהיתר, מומלץ לבעלים לפעול לרישומו בטאבו ולמוכרו לאחד מדיירי הבניין שלו.

מבחינתך, תוכל לשכור אותו, אבל קח בחשבון שאם הוא לא נבנה בהיתר, הבעלים עשוי לקבל צו הריסה ואתה תשאר ללא מחסן ששכרת.

ליעוץ פרטני יותר הנך מוזמן לפנות למשרדנו,

בברכה,

דיאנה רוזנבוים, עו"ד ונוטריון

* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

ישראל שאל/ה:
13/6/2014 ב 14:13

תביעה בבית דין על שכירות דירה

שלום. אני נתבעתי בבית דין ובתמימותי הסכמתי וחתמתי על הליך בוררות בבית דין רבני בית הדין התעלם מכל תענותי וחייב אותי בפסק במלוא התביעה. ובפסק כתוב שתוך 45 יום ניתן לערער. ברצוני לערער על הפסק בבית משפט.שאלה א.כיצד אני מערער והאם יש זמן מוקצב לערעור בבית המשפט. ב. האם תוך כדי כדאי לערער גם בבית הדין עצמו שלא לאבד את הארבעים וחמש יום. תודה ישראל.

מחפש עורך דין? קבל הכוונה אישית

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית