בעת קבלת טיפול רפואי אנו נדרשים לסמוך על הרופאים המטפלים בנו במסגרת בית החולים או קופת החולים באופן מוחלט, ומאמינים כי הם יביאו להשבת בריאותנו. על כן, קבלת טיפול רפואי איכותי, מהווה דרישה בסיסית ולגיטימית של המטופל ממטפלו.  עם זאת, מידי יום אנו נתקלים במקרים רבים בהם הטיפול הרפואי שניתן למטופל אינו עומד בסטנדרטים הנדרשים וכתוצאה מכך נגרם למטופל נזק. מקרים שכאלה מהווים רשלנות רפואית ומקימים למטופל הניזוק עילת תביעה בגין עוולת הרשלנות המעוגנת בסעיף 35 לפקודת הנזיקין (נוסח חדש) תשכ"ח – 1968. רבים מאיתנו אינם מודעים לזכויותיהם טרם מתן הטיפול הרפואי, במהלכו ואף לאחריו ועל כן מדור זה יחשוף את ציבור הקוראים למידע רב באשר לזכויות החולה, חובות המוטלות על הרופא/ המטפל, תחומי רפואה שונים ומגוונים וטענות שונות בכל הנוגע לתביעות בגין רשלנות רפואית.

* כל המידע המועבר במדור אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.

משרד עורכי דין אפרים גלסברג

משרד עורכי דין אפרים גלסברג נחשב לאחד ממשרדי עו"ד המנוסים והמובילים באזור חיפה וכולל מספר מחלקות העוסקות במגוון נישות משפטיות במשפט האזרחי באמצעות צוות מקצועי ומיומן על ניסיון רב שנים בכל תחום.

ניב שאל/ה:
20/2/2012 ב 15:05

מס על פיצוי רשלנות רפואית

בתנו (שיתוק מוחין)זכתה במשפט רשלנות רפואית (לידה)בקנדה. האם יש על סכום הפיצוי מס בארץ ? אם כן, מה יהיה שיעורו בכלל, ומה אפשר לעשות בנידון. תודה

מישה שאל/ה:
6/1/2012 ב 22:35

אח' מקצועית לעו"ד- הסדר הלשכה

מתוך אתר לשכת עורכי הדין:

מגדל המבטחת הנבחרת ע"י לשכת עורכי הדין בביטוח אחריות מקצועית - שנה שביעית ברציפות.

ביטוח אחריות מקצועית של מגדל מותאמת לצורכיהם של עו"ד עצמאיים ושכירים
 עורכי הדין המבוטחים במגדל נהנים מכיסוי ביטוחי רחב ומתנאי ביטוח מצוינים
 מעל עשרת אלפים עורכי דין חוזרים ורוכשים ביטוח זה במגדל מידי שנה
 מידי שנה, מצטרפים אלפי עורכי דין ובוחרים בביטוח אחריות מקצועית של מגדל 
 ונהנים ממקצועיות ושירות ברמה הגבוהה ביותר
 עורכי דין חדשים שהוסמכו בדצמבר2011 המצטרפים לתכנית זו בשנת 2012 
 נהנים מכיסוי בשנת 2013 חינם
 הטבה נוספת – אפשרות לרכישת ביטוח תאונות אישיות לעורך דין ולבן/בת זוגו 
 במחיר מוזל לכל הרוכש שכבה בסיסית
 טיפול וליווי זו השנה ה- 22 ברציפות ע"י סוכנות הביטוח חידוש מרוז, 
 שהינה סוכנות עצמאית שהתמחותה והתמקצעותה הינו טיפול בתכניות 
 ביטוח לעורכי דין

שירה שאל/ה:
22/8/2011 ב 08:50

אובדן שווי התביעה

נכנסתי להריון לאחר טיפולי IVF בעקבות בעיה בזרע , לפני שנה וחצי ילדתי בניתוח קיסרי, לאחר חודש וחצי מהלידה נלקחתי בטיפול נמרץ נוכח שטפי דם עזים , הסתבר כי הותירו לי שליה ברחם וביצעתי גרידה ... מאחר ולאחר הפעולה נוצרו לי הדבקויות ביצעתי גרידה נוספת (חשוב לציין שמעולם לא היו לי הדבקויות או הפלות או הייתי זקוקה לאיזו פעולה כירורגית ברחם) לאחר 10 חודשים שנטלתי הורמונים וביצעתי את 2 הפעולות הכירורגיות קיבלתי ווסת והתחלתי שוב טיפולי IVF הפעם גיליתי כי אין רק את בעיית הזרע כי אם עובי הרירית שלי הפכה למחצית מעוביה הרגיל נוכח הגרידות ... כיום אני לאחר הטיפול השני ללא הצלחה , האם במצב זה כבר התגבש הנזק הכולל או שיש צורך להמתין עד לכניסה להריון להבין אם יש נזקים נוספים ?

עו"ד מיכל ישראלי
28/8/2011 ב 14:51

אובדן שווי תביעה - תשובה

שלום וברכה,

על מנת לבחון אם התגבש חל קמנזק בר תביעה יש צורך לבחון את המסמכים.

לאחר עיון במסמכים אוכל לתת לך תשובה מנומקת.

בהצלחה וכל טוב

עו"ד מיכל ישראלי

* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

יוסי שאל/ה:
9/6/2011 ב 21:53

הגשת הקלטה כראיה להסתרת סיכונים מניתוח

האם כל הקלטה המובאת כראיה בפני בית המשפט חייבת לבוא עם חוות דעת מגוף חיצוני כמו מעבדת קול מקצועית שתבדוק את אותנטיות ההקלטה או שאין חובה במתן חוות דעת זו אלא רק כאשר הצד שמנגד במשפט דורש שהיא תעבור בדיקת אותנטיות?

אניטה בלום שאל/ה:
24/1/2011 ב 09:40

ביטוח אחריות מקצועית לעו"ד- דוף- מגדל

חברים. מסתבר (משום מה לא מפרסמים זאת) שחברת מגדל המבטחת את ציבור עוה"ד בביטוח אחריות מקצועית ("שכבת בסיס") על פי הסדר בלעדי עם לשכת עוה"ד,- האריכה את המועד להצטרפות לביטוח מיום 15 בינואר 2011 עד לתום ינואר 2011.  לאחר מועד זה לא ניתן יהא לרכוש הביטוח החשוב הזה אלא בכפוף להצהרה על העדר ידיעה על תביעות ולאחר "חיתום" פרטני.   עד תום ינואר 2011 ניתן לשלם את הפרמיה ובכך תושלם הרכישה.  לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר של לשכת עוה"ד ולגלות את הנ"ל.   (למה לא מפרסמים זאת לציבור החברים ???  האם מבקשים לצמצמם את מספר המבוטחים שהצטרפו ללא חיתום ??)   ניתן גם לפנות לסוכני הביטוח חידוש-מרוז  (גם להם יש אתר ) או לפנות לאתר של מגדל.

יוליה שאל/ה:
24/11/2010 ב 15:47

רשלנות של בית מרקחת

יש לי ילדה בת שנה, כשהתחיל לה שיעול קל, פניתי לרופא מיד וקיבלתי מרשם לטיפות לעידוד יציאת ליחה, המינון של הטיפות- פעמיים ביום 10 טיפות!. הלכתי לבית מרקחת והביאו לי איזשהם טיפות, לא יודעת למה אבל אפילו שאלתי האם הם בטוחים שזה מה שכתוב במרשם ואמרו לי שכן. במשך 4 ימים נתתי אותם לילדה, אך מצבה רק החמיר, עלה לה חום והשיעול לא הפסיק. באופן אינסטנקטיבי לקחתח את המרשם והלכתי לבדוק את הטיפות, הסתבר שמה שהביאו לי זה בכלל לא טיפות לשיעול אלא ברזל! בגלל שלא טיפלנו בזמן בשיעול ילדה חלתה בברונכיטיס ולפי דברי רופא אם לא היינו פונים עוד יומיים זה היה מתפתח גם לדלקת ריאות.

האם אני יכולה לתבואה את הבית מרקחת(סופר פארם בקניון גבעתיים) ואיך עושים את זה הכי טוב.

תודה

יוליה

קובי שאל/ה:
14/10/2010 ב 11:08

סחבת עו"ד

שלום,

פנינו לעו"ד בגין רשלנות רפואית. הוגשה תביעה לבית המשפט ולאחר מכן הוחל בתהליך של פשרה.

עו"ד של המשפחה פנה למשפחה עם הצעת פשרה של הצד השני, המשפחה הסכימה.

מאז עברו יותר מ 8 חודשים ועדיין לא נראית התקדמות של הצד השני (הנתבע - ר"ל - חברת הביטוח הממשלתית) לקראת אישור הפשרה וביצועה.

עו"ד של המשפחה לא יודע לשרטט לו"ז צפוי לעניין וטוען שהדבר יכול לקחת עוד זמן רב.

האם התנהלות זו היא בגדר הסביר למקרה ?

תודה,

קובי.

עו"ד מיכל ישראלי
17/10/2010 ב 15:33

סחבת - רשלנות רפואית

* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

עו"ד מיכל ישראלי
17/10/2010 ב 15:34

סחבת - רשלנות רפואית

ייתכן . למרות שיש ללחוץ לקבלת עמדה לאלתר.

מיכל ישראלי, עו"ד

רמי שאל/ה:
10/10/2010 ב 20:20

שכר טרחה

היי מיכל

מבקש לדעת מהו שכר הטרחה הראוי (באחוזים) להעביר לעו"ד בגין תביעה בשל רשלנות רפואית?

תודה מראש, רמי

עו"ד מיכל ישראלי
10/10/2010 ב 22:39

שכר טרחה

שלום וברכה,

שכר הטרחה המקובל בתחום הרשלנות הרפואית נע בין 15% לבין 25% . שכר הטרחה נקבע בהתאם לכמה משתנים וביניהם אופן הגשת התביעה, השלב בו התיק מסתיים (פשרה/ פסק דין) וכו'.

מיכל ישראלי, עו"ד

מרואן שאל/ה:
3/10/2010 ב 11:50

רשלנות רפואית-תקופת התיישנות

לי ולאשתי נולד ילד (פג)ב1988 עם מום רציני ולאחר 24 שעות מהלידה נפטר, יש לציין שאשתי עברה במהלך הריון את כל הבדיקות הנדרשות דרך טיפת חלב שכללו בדיקות אצל רופאת נשים ובכל אותן הבדיקות צויין שההריון תקין עד ללידה ,אני יודיע שישנה רשלנות רפואית מצד כל הצוות הרפואי שלא סיפר ולא גילה לנו על המום אך שאילתי היא אם ניתן עדיין להגיש תביעה או שכבר מאוחר מבחית תקופת ההתיישנות?

בברכה.

מרואן

עו"ד מיכל ישראלי
3/10/2010 ב 14:31

רשלנות רפואית

שלום וברכה,

אם מדובר במום שניתן לאבחן טרם הלידה באמצעות בדיקות כלשהן, אז ככל הנראה מדובר ברשלנות רפואית.

אם הילד נפטר 24 שעות לאחר הלידה עדיין ניתן לתבוע אך צריך לעשות זאת מיידית.

כדי לתת לך תשובות חד משמעיות יש צורך באיסוף ועיון בחומר הרפואי.

במקרה שכזה, כדאי לקבוע פגישה על מנת לבחון במה בדיוק מדובר.

בברכה,

עו"ד מיכל ישראלי

מרואן
3/10/2010 ב 14:42

פגישה

כיצד ניתן לתאם פגישה?

אשמח לקבל טלפון

מרואן
3/10/2010 ב 14:44

פגישה

כיצד ניתן לתאם פגישה?

אשמח לקבל טלפון

גבי שאל/ה:
21/6/2010 ב 11:40

אבחנה שגויה

אני בן 37. הובלתי לחדר למיון בשל כאבים בחזה.  לאחר בדיקה  החליטו לצנטר אותי.  עברתי צנטור ושלחו אותי הביתה . עשיתי  MRI  ויגילו שיש לי דלקת על שריר הלב.

השאלה שלי היא : האם מדובר ברשלנות רפואית לפיה עברתי צנטור ללא צורך? אם כן מה עלי לעשות?

עו"ד מיכל ישראלי
21/6/2010 ב 11:47

אבחנה שגויה

שלום וברכה,

באם אכן בוצעב אבחנה שגויה ובוצע טיפול שלא לצורך, בוודאי שיש עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית ברת פיצוי כספי לא מבוטל.

עם זאת, כעו"ד בתחום הרשלנות הרפואית, אני חייבת לציין שתשובה חד משמעית, לצורך הגשת תביעה,יכולה להינתן רק לאחר בחינת מלוא  המסמכים הרפואיים.

יעקב ביטון שאל/ה:
22/4/2010 ב 18:09

ניתוח הגדלת שדיים לא מוצלחים

שלום,

אשתי עשתה הגדלת חזה אצל אחד הרופאים הידועים באיזור המרכז, אך התוצאות לדעתינו ממש גרועות.

כל שד בגודל אחר וכמובן שלתקן זה שוב ניתוח.

דורשים מאיתנו כסף על התיקון בטענה שלפעמים מבנה הגוף יכול לגרור תוצאות פחות מדוייקות וכי זאת לא אשמת המתנח.

האם יש לנו קייס לדרוש תיקון על חשבון "הבית".

תודה מראש, יעקב.

עו"ד מיכל ישראלי
22/4/2010 ב 21:44

תשובה - ניתוח להגדלת שדיים

שלום וברכה,

בדרך כלל כשתוצאת הניתוח הינה כפי שתיארת, אכן קיימת עילת תביעה בגין רשלנות ותביעות שכאלה מזכות בפיצוי נכבד.

עם זאת, חשוב לבחון את המסמכים ואת טופס ההסכמה לניתוח ורק אז ניתן לקבוע חד משמעית ולהתקדם לקראת תביעה.

יעקב .ר שאל/ה:
18/10/2009 ב 13:52

אחרי ניתוח....

שלום,

אני אחרי ניתוח לב פתוח ויש לי כאבים עזים בחזה.

אומרים לי שאני צריך להתרגל אבל זה יהיה ככה כל החיים.

האם יש לי קייס לתבוע את הרופא/בית חולים?

תודה מראש,יעקב.

עו"ד ישראלי
20/10/2009 ב 10:17

תשובה -אחרי ניתוח

אחרי ניתוח לב פתוח ייתכנו כאבים. מכיוון שאיננו יודעים להעריך את טיבם ומהותם יש לפנות לקרדיולוג מומחה שאינו מטפל בך כיום, על מנת שיעריך מצב באופן אובייקטיבי ובהתאם לכך לפעול.

ניתן לתבוע רק אם היתה רשלנות בביצוע הניתוח ובזאת רק קרדיולוג אובייקטיבי יוכל להכריע.

עו"ד מיכל ישראלי
15/12/2009 ב 13:12

תשובה - אחרי בדיקה

שלום וברכה,

רשלנות רפואית נמדדת על ידי כמה וכמה פרמטרים. יש צורך לבחון האם הפגיעה נגרמה בעקבות הניתוח, האם הסיכון צויין בטופס ההסכמה והאם הוסבר לך הסיכון והשפעותיו לפני שחתמת. חתימה לבדה אינה אומרת דבר.

מעבר לכך, ייתכן והפגיעה שנגרמה לך יותר משמעותית מהסככון המצויין בטופס ההסכמה.

יש צורך לפנות לעו"ד בתחום  על מנת לבחון את טופס ההסכמה לניתוח ואת מלוא המסמכים הרפואיים ובהתאם לבחון את העניין עם גסטרואנטרולוג מומחה.

עו"ד מיכל ישראלי
15/12/2009 ב 13:13

תשובה - אחרי בדיקה

שלום וברכה,

רשלנות רפואית נמדדת על ידי כמה וכמה פרמטרים. יש צורך לבחון האם הפגיעה נגרמה בעקבות הניתוח, האם הסיכון צויין בטופס ההסכמה והאם הוסבר לך הסיכון והשפעותיו לפני שחתמת. חתימה לבדה אינה אומרת דבר.

מעבר לכך, ייתכן והפגיעה שנגרמה לך יותר משמעותית מהסככון המצויין בטופס ההסכמה.

יש צורך לפנות לעו"ד בתחום  על מנת לבחון את טופס ההסכמה לניתוח ואת מלוא המסמכים הרפואיים ובהתאם לבחון את העניין עם גסטרואנטרולוג מומחה.

חני שאל/ה:
ב

רשלנות

צהריים טובים לפני כחודשיים עברתי ניתוח בברך ולדעתי הניתוח לא עבר בצורה טובה. איך אני יכול לבדוק אם יש לי קייס לתביעה בגין רשלנות רפואית

עו"ד מיכל ישראלי
29/5/2012 ב 09:19

תשובה לחני

שלום חני,

יש צורך באיסוף כל המסמכים הרפואיים ופניה לעו"ד בתחום הרשלנות הרפואית.

את מוזמנת לפנות לצורך קבלת יעוץ חינם למייל [email protected]

מיכה שאל/ה:
ב

שלום, שאלה

האם מעסיק רשאי לאחר שהעלה עובד לועדה רפואית מטעמו וועדה קבע שעובד כשיר לעבדותו התקנית, אך 3 שבועות לאחר מכן פונה (המעסיק) לועדה רפואית ודורש לשנות קביעתה ולקבועה אחוזי נכות (10%) בל נכחותי ובל הסכמת העובד לצורך הפסקת עבודתי התקנית ואכן כך קבע הועדה לפי חלילו של מעסיק (אגב "כבודן מונח בפניהם"-שמם משרד הבריאות ופונה סמנכ"ל בכיר של המשרד
מבלי שחלו שינויים כלשהם?

אודה מראש למענה

רותם שאל/ה:
ב

שנה טובה לכולם...

לדעתי האישית, צריך לעבוד עם עו"ד טוב על החוזה ותראה  מולכל דבר . אמנם פגישת ייעוץ עם עו"ד עולה גם כן, אבל תהיה זולה יותר מניתוח חוזר.

מחפש עורך דין? קבל הכוונה אישית

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית